انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

کفپوش آکام با سابقه تولید 10 ساله اولین تولید کننده کفپوش ورزشی استاندارد در ایران می باشد.این شرکت توانست با کیفیت بسیار بالا این محصول مهم را بومی سازی کند.پلاستیک سایزرهایی که در این محصول استفاده می شود کاملا با کیفیت می باشد.کفپوش ورزشی باید به لحاظ کیفیت شامل 4 لایه باشد.

لایه اول کفپوش ورزشی:

اسکین که از تمام لایه ها سفتر ومقاوم دربرابر نور_سایش وکشش و تنشهای جوشکاری می باشد.

لایه دوم کفپوش ورزشی:

کمی منعطف تر از لایه اول( نرمتر)می باشد که باعث می شود در مقابل سرمای زیر صفر درجه کفپوش حالت خود را از دست ندهد یعنی درز جوشها باز نشوند.

درصورت حالت اول مفتولهایی که تولید می شود باید از جنس خود رویه اسکین باشد در غیر این صورت در فصل سرما کفپوش باز ودر فصل گرما کفپوش تبله می کند.در بعضی جاها زیر کفپوش باد می افتد.

لایه سوم کفپوش ورزشی:

از جنس فوم مقاوم و خالص با پلاستیک سایزرهای خالص یعنی بدون کربنات ومشتقاتی مثل گازئیل استفاده می شود.

لایه چهارم کفپوش ورزشی:

فوم ترکیبی می باشد که در طول زمان بالا حالت خود را از دست ندهد.مثال با قرار گرفتن اشیا مثل پایه بسکتبال جای چرخها روی کفپوش نمی ماند.در زمانی این حالت ایجاد می شود که تولید کننده به جای PVC  اموشن از کربنات وبه جای روغن DOP از گازوئیل استفاده می کنند.در این شرایط متاسفانه خرید کفپوش از سامانه صورت می گیرد و ادارات به کیفیت اهمیت نمی دهند.بعضی افراد سودجو و بی سواد در این بازار به هر نحوی اقدام به فروش کالاهای بی کیفیت می کند.

معیار کیفیت کفپوش ورزشی

دوستان عزیز معیار کیفیت کفپوش ورزشی افراد بی سواد وسود جو نیست بلکه معیار سازمان استاندارد اماکن ورزشی می باشد.

کفپوشهایی که از کربنات بالا وگازوئیل استفاده می شود عمر کمتری وناقل بیماریهای پوستی وریوی هستند.

قانونا کفپوش از این 4 لایه تشکیل می شود.شاید حتی بگویید ناقل بیماری چطور وقتی لایه کفپوش به جای PVC (ساسپکشن) PVC (اموشن)استفاده شود.تمام خاکی که توسط کفش یا توسط هوا وارد سالن می شود لا به لای سلها رفته ودیگر پاک نمی شود.

درمورد بیماریهای ریوی به این صورت می باشد که بخارهای گازئیل به همراه پلاستیک سایزرها در هوا معلق شده که  با چشمان غیر مسلح دیده نمی شود و مستقیما وارد ریه ورزشکار می شود.

تماس با ما