انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

انواع کفپوش

انواع کفپوش

کفپوش پلی اورتان : پوششی انعطاف پذیر در مقابل ساییدگی مختلف است .که اغلب به علت درخشانندگی زیاد،معروف هستند.از این نوع به منظور ایجاد کف های مستحکم استفاده شده است.که بعدترها در هواپیماهای متعدد در اندازه کم استفاده شد.

امروزه این ترکیبی پرمصرف برای پروژه های معماری به حساب می آیند. با توجه به قابلیت انعطاف پذیری که دارند، حجم زیادی از ترافیک ها را در مراکز صنعتی تحمل کنند.

 نوع (PU):

از لحاظ ساختاری ماهیتی پلاستیکی دارند.و ازمواد افزودنی متفاوتی تشکیل شده اند.محلول پلی اورتان یک فرمول پیچیده دارد. در نتیجه این محصول را می توان مناسب با کاربردی های مختلف تولید کرد.

پوشش دهنده کف نامبرده به علت داشتن پیوندمولکولی بسیار قوی و چگالی نسبتا خوب،پوشش غیرقابل نفوذی را تشکیل میدهد. این کفپوش ها رامی توان درطیف گسترده ای به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. همانطور که می دانید سطوح کف عامل دیگر اتلاف انرژی گرمایی بعداز دیواره ها است.که باید با یک پوشش مناسب آن را عایق کرد.مقایسه عملکرداپوکسی با نوع دیگر: اپوکسی بادوام تر ازنوع دیگر است.و همچنین درمقابل فشار،مقاومت بالاتری نسبت به کفپوش. پلی اورتان دارند.

در مقابل کفپوش. پلی . اورتان . حالت کشسانی زیادی دارند، که موجب مقاومت در برابر خراشیدگی های احتمالی میشود.خاصیت ارتجاعی کفپوش پلی اورتان آنها را در اتاقک انجماد که دمای آن می تواند تامنفی 30 درجه سانتیگراد یامنفی 22 درجه فارنهایت برسد ، به یک گزینه ی مطلوب تبدیل کرده است. همچنین از آنها میتوان برای پارکینگ های دارای فضای گسترده نیز استفاده کرد.چرا که پوشش الاستیک آنها به عنوان لایه ای ضد آب و ضدترک خوردگی می باشد.

کفپوش. پلی. اورتان. و اپوکسی در برخورد با مواد شیمیایی،رفتارمتفاوتی را از خود نشان می دهند.همچنین کفپوش های اپوکسی امکان دارد،در این شرایط دچار خوردگی شوند. در کل درصنایعی که معمولا با اسیدسولفوریک ارتباط دارند،مثل کارخانه تولیدباتری و…کف.پو.ش اپوکسی مقاوم تراز پلی .اورتان هستند. سخن آخر،اگر در تأسیساتی کار میکنید،از پیماکاران مربوطه مشاوره بگیرید که چه نوع کفپوشی برای پروژه ی شمامناسب تراست.

تماس با ما