انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

تولیدی کفپوش ورزشی آکام پیچ فرد فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات ورزشی سال ۷۵ آغاز کرد. و در حدود ۶ سال پیش بنا بر نیاز کشور به کفپوش سالن های ورزشی اقدام به تولیدی کفپوش ورزشی از جمله سالن ورزشی چند منظوره نموده است.

انواع کفپوش ورزشی :

۱. کفپوش فوم دار ورزشی :

این کفپوش نوعی کفپوش چهار لایه می‌باشد. که به دلیل استفاده از پوشش پلی اورتان در لایه رویی، دوام و مقاومت زیادی در برابر گرد و خاک و کثیفی دارد. لایه‌های دیگر این نوع کفپوش شامل لایه فایبرگلاس و فوم می‌باشد. که به این کفپوش خواصی مانند استقامت و دوام زیاد در برابر ضربه، عدم باقی ماندن رد پا و همچنین ایجاد انرژی برگشتی عالی در ورزش‌های کششی می‌دهد.

کفپوش فوم دار ورزشی همچنین از خواص آنتی باکتریال برخوردار بوده. و بدون درز می‌باشد. از ویژگی‌های دیگر کفپوش ورزشی فوم دار می‌توان به مقاومت در برابر مواد شیمیایی و مواد شوینده هو مچنین قابلیت چسبندگی بالا بر روی سطوح اشاره نمود. تولیدی کفپوش ورزشی آکام پیج فرد

موارد استفاده از کفپوش فوم دار ورزشی :

کفپوش‌ فوم دار ورزشی در سالن‌های ورزشی چند منظوره که چندین ورزش مانند والیبال، بسکتبال، فوتسال، بدنسازی و غیره در آنجا قابل اجرا است. استفاده می‌شود.

۲. کفپوش مهد کودکی :

در کف اتاق‌ و فضای بازی کودکان از پوششی به نام کفپوش مهد کودکی استفاده می‌شود. این نوع کفپوش‌ها به دلیل دارا بودن خواص ضربه گیری و جذب شوک ایمنی کودکان و محیط را فراهم نموده. و به دلیل طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و متنوعی که دارند. متناسب با روحیه کودکان در نظر گرفته می‌شوند. و از فوم EVA ساخته می‌شوند.

با توجه به اینکه کودکان به طور مرتب بر روی این کفپوش‌ها قرار دارند. و تماس مستقیم با آنها دارند. این نوع کفپوش‌ها از نظر بهداشتی دارای استانداردهای لازم می‌باشند. یکی از مهمترین ویژگی‌های کفپوش مهد کودکی عایق صوتی و حرارتی بودن آنها است.کفپوش‌ مهد کودکی دارای انواع مختلفی هستند. که برخی از آنها شامل کفپوش pvc و موکتی می‌باشد. در صورت رعایت نکات مراقبتی این کفپوش‌ها از عمری طولانی برخوردار می‌باشند.

نکات مراقبتی کفپوش‌های مهد کودکی :

تعیین نمودن بازه‌های زمانی معین برای شستشو و جارو زدن بر روی این نوع کفپوش‌ها .به طوری که گرد و خاک بر روی آن نشیند.

از استفاده از مواد شوینده قوی مانند وایتکس برای شستشوی آنها اجتناب نموده. و برای تمیز کردن آنها کافیست از یک دستمال نخی مرطوب استفاده کنید.

برطرف نمودن سریع قسمت‌های پاره شده. یا قسمت‌هایی که دچار ساییدگی و خراش شده‌اند.

۳. کفپوش فوم دار فضای باز :

از این نوع کفپوش‌ها برای پوشش مکان‌های سرباز و بدون سقف استفاده می‌شوند. ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع کفپوش شامل نصب راحت و آسان. عدم تغییر رنگ هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید. شستشوی آسان، مقاوم بودن در برابر مواد شوینده و اجسام تیز و برنده و ضدآب بودن آنها اشاره نمود.

نکات مراقبتی کفپوش فوم دار فضای باز :

برای مراقبت و نگهداری از کفپوش فوم دار فضای باز کافیست آنها را توسط یک دستمال نرم و مواد شوینده سبک تمیز نمود. برای از بین بردن گرد و غبار بر روی این کفپوش‌ها می‌توان از جاروبرقی استفاده کرد.

با ریخته شدن مایعات بر روی این کفپوش‌ها، میتوان با یک دستمال تمیز آنها را خشک نمود.

تماس با ما