انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

کفپوش فوم دار ورزشی

کفپوش فوم دار ورزشی

کفپوش های ورزشی وسیله ای بسیار کاربردی است.از کفپوش های فوم دار در ورزش های سالنی مثل فوتسال ،والیبال ،بسکتبال استفاده میکنند.

کفپوش های ورزشی انواع بسیار متنوعی دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

انواع کفپوش های فوم دار از لایه ای فوم دار انعطاف پذیر و قابلیت ارتجاعی تشکیل شده اند. به دلیل دارا بودن این ویژگی ضربه گیری نسبتا خوبی دارند.

در تولید کفپوش های فوم دار از چه موادی استفاده میشود؟

اتیلن ، وینیل استات،پلی اتیلن پلی اورتان یا ترکیبی از هر سه ماده است.

انواع کفپوش های فوم دار

1- کفپوش فوم دار EVA

EVA مخفف اتیلن وینیل استات است.این نوع کفپوش ها بسیار منعطف هستند.باتوجه به اینکه این کفپوشها ضربه های احتمالی را کاهش میدهند اما در تولید آنها از پلاستیکی استفاده نمیشود. کفپوش های فوم دار سطح براقی دارند و ضدآب هستند و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند.

کفپوش فوم دار EVA دو نوع دارد:سلول بسته و سلول باز که این نوع کفپوش سلول بسته است که محکم تر از سلول باز هستند.به همین دلیل از بدن در مقابل ضربات و سانحه های احتمالی جلوگیری میکنند.

یکی دیگر از مزیت های کفپوش فوم دار EVA قابلیت شستشو بودنشان است.

به دلیل دارا بودن ویژگی های گفته شده در سالنهای ورزشی ،پارکها وسالنهای ورزشی قابل استفاده هستند.

2-تشک های فوم دار PE

در تهیه تشکهای فوم دار PE از پلی اتیلن استفاده میشود. که حالت موم مانند دارد.این نوع تشکها قدرت ضربه گیری زیادی دارند. ویژگی دیگر این تشکها قابل شکل پذیر بودن است. یعنی اگر تحت فشار قرار بگیرند، تغییر شکل میدهند.

ویژگی دیگر این نوع تشک ها عایق حرارتی بودن است. محصولاتی که بافوم ساخته میشوند ،از زیر واحدی بنام پلی اتیلن تامین میشود .به همین دلیل سبک و قابل حمل هستند. ویژگی قابل توجه دیگر تشک های فوم دار PE این است که تحت تاثیر کپک و باکتری قرار نمیگیرند و پوسیده نمیشوند.

فوم PE برگشت پذیر است و اگر تحت تاثیر ضربه قرار بگیرد به سرعت به حالت اولیه خود برمیگردد. این نوع فوم ها بسیار بادوام هستند. ازفوم های PE برای ساخت تشک ژیمناستیک استفاده میشود .

3- تشک های فوم PU

یک فوم سلول باز است که در تهیه بالشتک کاربرد دارد.فوم پلی اورتان جذب انرژی بالایی دارد.و باتوجه به ضخامت مناسبی که دارد نسبت به ضربه مقاوم است. این تشک ها برای راه رفتن ،دویدن و پریدن به تنهایی مناسب نیست و باید با یک سطح با دوام دیگر مثل وینیل استفاده شوند.

موارد استفاده کفپوش های فوم دار ورزشی

کفپوش های فوم دار به علت خاصیت ارتجاعی که دارند و در حین تمرین از ایجاد آسیب جلوگیری میکنند. از این کفپوش ها در سالن های بسکتبال، والیبال و سالن های بازی استفاده میشود.

در مجموع ازاین کفپوش ها برای زیر سازی زمینهای چمن مصنوعی،تشک های ورزش جودو و ژیمناستیک استفاده میشود.

ضخامت کفپوش های فوم دار

ضخامت کفپوش های فوم دار متغیر است .به طور مثال ضخامت 6،8و… دارند

کفپوش های دارای ضخامت مختلف برای منظورهای مختلفی تولید میشوند.

که باتوجه به نیاز میتوانید مناسب ترین ضخامت را انتخاب کنید.

تعداد لایه کفپوش های فوم دار

این نوع از کفپوش ها شامل چهار لایه هستند.

لایه اول از PVC تشکیل شده است .که خاصیت ضد خش دارند.

لایه دوم برای مقاوم بودن در برابر انبساط و انقباض از PVC مقاوم ساخته میشود.

سپس دو لایه فوم بر روی آنها قرار میگیرد.

سخن آخر آکام سالن

تولید ورزشی آکام مفتخر است که اولین تولید کننده کفپوش های ورزشی زیرفوم دار و کفپوش های فوم دار با رویه  pvc  دارای استاندارد فدراسیونی و گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران می باشد و همچنین به ساخت کلیه تجهیزات ورزشی اقدام نموده است و اینبار علاوه بر کف پوش فوم دار منحصر به فردی که به بازار اراِئه می نماید،انواع کفپوش از جمله کفپوش ورزشی،کفپوش چند منظوره،کفپوش ورزشی زیرفوم دار و… عرضه کرده و لذت را به ورزشکاران هدیه نموده است.

تماس با ما