انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

کفپوش فضای باز چیست؟

به مقاله ی کفپوش فضای باز سایت شرکت آکام سالن خوش آمدید.از کفپوش فضای باز برای اکثر مسیر ها، پاسیو ها، صفه ها، چمن ها را پر می می‌کنند. معمولی ترین و ارزان ترین مصالح کف برای فضاهای بیرونی خاک است که در واقع بستر اصلی ملک است. با نهایت تاسف این مصالح آلوده هستند، مخصوصا وقتی در اثر خیس شدن گل آلود می شوند. بیشترین نکته ای که باعث مزیت خاک می شود، ارزانی فوق العاده ی آن است که فکر نمی کنم دلیل خوبی برای انتخاب آن به عنوان کفپوش محوطه تان باشد.

انتخاب کفپوش مناسب فضای باز تان مهم است

در عصر امروز بخش بسیاری از مواد،پرداخت ها، تکنیک های نصب و سایر عوامل وجود دارند و با آخرین پیشرفت های فنی، پرداخت های جدید با ویژگی های بی سابقه ای ظاهر شده اند که استحکام و دوام را با قیمت مناسبی ارائه می دهند.

همه این پیشرفت ها باعث شده تا معایب بزرگی که کفپوش های فضای باز باید با آن ها مقابله کنند را پوشش دهند، زیرا آب و هوای خورشید یا باران به خراب شدن مصالح هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد و ایمنی کمک می کنند.

انواع کفپوش فضای باز

در ادامه چند نوع کفپوش فضای باز را به شما معرفی می کنیم:

کفپوش چوبی

در زیبایی و ماندگاری بالا قطعا چوب اولین و مهم ترین گزینه است؛ اما به خاطر داشته باشید که برای سالم نگه داشتن چوب، نگهداری آن حائز اهمیت است.

بر فرض مثال واکس زدن پارکت های چوبی، پولیش کردن، سنباده زنی مجدد کارهایی هستند که به افزایش طول عمر و زیبایی چوب کمک می کنند.

یکی از گزینه هایی که موجود است پرهزینه بودن نصب و اجرای چوب است، بنابراین اگر ظاهر چوبی همان چیزی است که به دنبال آن هستید، کفپوش چوبی کامپوزیت را می توانید انتخاب کنید.

چوب کامپوزیت می تواند ظاهر چوب طبیعی را تقلید کند و گزینه ی متفاوت آن داشتن قیمت مقرون به صرفه تر می باشد. چوب کامپوزیت به هیچ نوع یا مراقبت یا نگهداری خاصی ندارد.

به یاد داشته باشید که قطعا چوب طبیعی نسبت کامپوزیت و دیگر انواع چوب مصنوعی، احساس زنده بودن و گرما بیشتری را تداعی می کند.

و همین طور، چوب طبیعی متریالی لوکس است و استفاده از به عنوان کفپوش فضای باز به ارزش و جذابیت محیط مورد نظر کمک زیادی می کند؛ اما اگر چوب به خوبی پردازش نشود، مستعد جذب رطوبت و کپک خواهد بود.

کفپوش لاستیکی

کفپوش لاستیکی به صورت یک ضربه گیر عمل می کند. و مقاوم در برابر لغزش است. این کفپوش بسیار بادوام است. و برای مناطقی که کودکان زیادی در آن مشغول به بازی می شوند، بسیار متفاوت و عالی عمل می کند.

همچنین، نگهداری و تمیز نگه داشتن کفپوش های لاستیکی بسیار آسان است؛ اما نکته ی دیگری که هست این متریال در برابر گرمای زیادی مقاومت کمی دارد. و بهتر است در مناطق با آب و هوای معتدل مورد استفاده قرار گیرد.

این متریال اغلب در زمین های بازی استفاده می شود و در دو نوع زیر در بازار به فروش می رسد:

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای مناطقی مناسب است که افراد با پای برهنه روی آن راه می روند. این کفپوش نرم و ضد حساسیت است و می تواند گزینه ای بسیار عالی برای تزئین دکوراسیون فضای بیرونی باشد. این نوع کفپوش برای زمین بازی کودکان و همچنین برای چیدن صندلی ها در اطراف یک استخر عالی هستند.

چمن مصنوعی برای مهمانی ها و دورهمی های شبانه فوق العاده زیبا به نظر برسد و حتی حیوانات خانگی نیز به دلیل نرمی و راحتی آن را دوست خواهند داشت. پرسه زدن در اطراف چنین نوع کفپوشی، احساس خوبی به شما می دهد.

امروزه محصولاتی از چمن مصنوعی در بازار وجود دارند که گرمای زیادی را در خود نگه نمی دارند. و از این رو برای همه مناطق و همه کاربران، بدون مشکل و مناسب هستند. با این که چمن مصنوعی گزینه ای ارزان محسوب می شود. اما نمی تواند زیبایی و کیفیت سنگ و چوب را داشته باشد.

کفپوش سنگی

سنگ طبیعی به دلیل ویژگی های زیبا، طبیعی و بادوام، یکی از مناسب گزینه های کفپوش برای فضای باز است. سنگ طبیعی در رنگ های متنوعی در بازار موجود است که این مهم می تواند. جذابیت بصری فضای بازار را دوچندان کند. علاوه بر این، شرایط نگهداری از بسیار سنگ آسان است.

یکی دیگر از مزیت های کفپوش سنگی، سازگاری با محیط زیست است. و از نظر بصری احساسات دلپذیری را در افراد ایجاد می کند. از سویی دیگر، سنگ دوام بالایی دارد. و اگر به درستی اجرا شود، در برابر شرایط آب هوایی مختلف تا سال ها مقاومت خواهد کرد.

در میان رایج ترین انواع سنگ مورد استفاده برای کفپوش فضای باز، می توان موارد زیر را پیدا کنید:

سخن آخر آکام سالن

تولید ورزشی آکام مفتخر است که اولین تولید کننده کفپوش های ورزشی زیرفوم دار و کفپوش های فوم دار با رویه  pvc  دارای استاندارد فدراسیونی و گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران می باشد و همچنین به ساخت کلیه تجهیزات ورزشی اقدام نموده است و اینبار علاوه بر کف پوش فوم دار منحصر به فردی که به بازار اراِئه می نماید،انواع کفپوش از جمله کفپوش ورزشی،کفپوش چند منظوره،کفپوش ورزشی زیرفوم دار و… عرضه کرده و لذت را به ورزشکاران هدیه نموده است.

تماس با ما