انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

کفپوش ورزشی چیست؟

 وسیله ای بسیار کاربردی که از آنها در اماکن سربسته یا روباز مانند ورزشگاه ها استفاده میشود. کفپوش های ورزشی انواع بسیار متنوعی دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. این کفپوش ها از لایه لایه های با قابلیت های متفاوت تشکیل شده اند.

انواع کفپوش ورزشی

کفپوش پلی اورتان:

پوششی انعطاف پذیر در مقابل ساییدگی مختلف است. که اغلب به علت درخشانندگی زیاد، معروف هستند. از این نوع به منظور ایجاد کف های مستحکم استفاده شده است. که بعدترها در هواپیماهای متعدد در اندازه کم استفاده شد.

امروزه این ترکیبی پرمصرف برای پروژه های معماری به حساب می آیند. با توجه به قابلیت انعطاف پذیری که دارند. حجم زیادی از ترافیک ها را در مراکز صنعتی تحمل کنند.

کفپوش نوع (PU):

از لحاظ ساختاری ماهیتی پلاستیکی دارند. و ازمواد افزودنی متفاوتی تشکیل شده اند. محلول پلی اورتان یک فرمول پیچیده دارد. در نتیجه این محصول را می توان مناسب با کاربردی های مختلف تولید کرد.

پوشش دهنده این کفپوش به علت داشتن پیوند مولکولی بسیار قوی و چگالی نسبتا خوب، پوشش غیرقابل نفوذی را تشکیل میدهد. این کفپوش ها را می توان درطیف گسترده ای به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد.

کفپوش ورزشی زیر فوم دار:

این نوع کفپوش از جنس پی وی سی بوده. و جهت مصارف ورزشی دارای لایه رویه ضد سایش پلی یورتان، در ضخامت های متنوع است. که در دو نوع زیر فوم دار و بدون فوم، در رنگ بندی های متنوع تولید و عرضه می شود.

کفپوش فوم دار

کفپوش های فوم دار

در ورزش های سالنی مثل فوتسال، والیبال، بسکتبال استفاده میکنند. انواع کفپوش های فوم دار از لایه ای فوم دار انعطاف پذیر و قابلیت ارتجاعی تشکیل شده اند. به دلیل دارا بودن این ویژگی ضربه گیری نسبتا خوبی دارند.

کفپوش فضای باز:

از کفپوش فضای باز برای اکثر مسیر ها، پاسیو ها و چمن ها استفاده می می‌کنند. معمولی ترین و ارزان ترین مصالح کف برای فضاهای بیرونی خاک است. که در واقع بستر اصلی ملک است. با نهایت تاسف این مصالح آلوده هستند. مخصوصا وقتی در اثر خیس شدن گل آلود می شوند. بیشترین نکته ای که باعث مزیت خاک می شود. ارزانی فوق العاده ی آن است. که دلیل خوبی برای انتخاب آن به عنوان کفپوش محوطه تان نیست.

کفپوش ورزشی پارکت معلق (AIR)

نوعی از کفپوش ورزشی استاندارد که از جنس چوب بوده. و توسط استراکچر معلق و مصلح به پد لاستیکی یا فوم ضربه پذیر روی سطح بتون یا موزائیک نصب می‌شود.
زیره این کفپوش ورزشی چهار تراش چوبی از نوع چوب نراد روس بوده. و بدلیل نوع چوب و بافت آوندی مقاومت بالایی در برابر فشار و وزن را داراست. و همچنین بخاطر وجود صمغ درونی در برابر حشرات چوبخوار بسیار مقاوم است.

کفپوش

سخن آخر آکام سالن

تولیدی کفپوش ورزشی آکام سالن مفتخر است. که اولین تولید کننده کفپوش های ورزشی زیرفوم دار و کفپوش های فوم دار با رویه  pvc  دارای استاندارد فدراسیونی و گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران می باشد. و همچنین به ساخت کلیه تجهیزات ورزشی اقدام نموده است. و اینبار علاوه بر کف پوش فوم دار منحصر به فردی که به بازار اراِئه می نماید. انواع کفپوش از جمله کفپوش ورزشی،کفپوش چند منظوره،کفپوش ورزشی زیرفوم دار و… عرضه کرده. و لذت را به ورزشکاران هدیه نموده است.

تماس با ما