انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

چمن مصنوعی شبیه به چمن طبیعی است، اما با آن فرق دارد. این چمن از الیاف و رشته‌های خاصی تولید میشود. برای مثال می‌توان چمن مصنوعی با الیاف پلی‌پروپیلن و الیاف پلی‌اتیلن را نام برد.

هدف از ساخت این محصول، استفاده در زمین‌های ورزشی بود، اما رفته رفته این محصول به عنوان یک ابزار دکوراتیو و زیبا به حوزه‌های دیگر نیز راه یافت.

باید گفت چمن مصنوعی نسبت به نوع طبیعی، مقاومت بالاتری دارد ومتراکم تر است. در مکان هایی که امکان رشد چمن طبیعی در آن ها نیست، از این محصول استفاده می شود. مراقبت از چمن طبیعی کاری وقت گیر است.

چمن مصنوعی، بدون نیاز به مراقبت همیشه سبز باقی مانده و فضا را جذاب نشان میدهند. تنها در فضاهای ورزشی واستادیوم ها اجرا نمیشود. بلکه این چمن ها در مکان هایی مانند. بالکن منزل، فضای بازی مهدکودک ها نیز. دیده. می شود.

بافت نرم این چمن آن را برای استفاده در مکان های مختلف مناسب کرده و در جاهایی که امکان استفاده از چمن طبیعی وجود ندارد به راحتی می توان از آنها استفاده نمود. این وسیله ورزشی درابتدا برای بازیهای فوتبال آمریکا تولید شد. اما به مرور خرید چمن برای بازی های گلف، تنیس روی زمین، فوتبال، هاکی، و حتی باشگاه های بدنسازی و کراسفیت رایج شد. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع چمن مصنوعی

1- از جنس نایلون

 این نوع از چمن در برابر دماهای بالا مقاومت خوبی از خود نشان می دهد؛ بدون این که در رنگ آن تغییر خاصی ایجاد شود و شکل اصلی خود را از دست دهد. همین موضوع باعث شده به عنوان یک انتخاب عالی برای بسیاری از افراد شناخته شود. زیرا دیگر نگران له شدن تصادفی یا آسیب دیدگی بر اثر تابش مستقیم آفتاب در ظاهر چمن نخواهید بود.

2- پلی اتیلن

بیشتر صاحب خانه هایی که به دنبال چمن برای خانه خود هستند، از محصولات ساخته شده از پلی اتیلن استفاده می کنند. زیرا این نوع چمن نه تنها با رنگ های سبز روشن و پرتراکم جذاب به نظر می رسد. بلکه نرم تر و طبیعی تر از مدل نایلونی بوده و معمولا برای محوطه سازی و زمین های ورزشی مانند فوتبال و بیسبال استفاده می شود.

3- پلی پروپیلن

این مدل ارزان ترین چمن مصنوعی شناخته می شود، و متاسفانه دوام کمتری نسبت به دو گزینه قبلی دارد. اما همچنان میتوان به عنوان قسمتی از فضای گلخانه و محوطه باغچه از آن استفاده کرد اما برای زمین بازی اصلا توصیه نمی شود.

چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی از سایت آکام سالن

مادر این نوشته از آکام سالن ویژگی های چمن مصنوعی را بررسی کردیم. امیدوارم با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی به دست آورده باشید. در صورت تمایل نظرات خود را در مورد مطلب بالا با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای آگاهی از قیمت این محصول و خرید متناسب با خواسته هایتان با مشاورین آکام سالن تماس بگیرید و خرید رضایت بخشی از محصولات ما داشته باشید.

تماس با ما