انواع کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

تولیدی کفپوش ورزشی

تولیدی کفپوش ورزشی

تولیدی کفپوش ورزشی آکام پیچ فرد فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات ورزشی سال ۷۵ آغاز کرد .و در حدود ۶ سال پیش بنا بر نیاز کشور به کفپوش سالن های ورزشی اقدام به تولیدی کفپوش ورزشی از جمله سالن ورزشی چند منظوره نموده است.

.

انواع کفپوش ورزشی :

.

۱. کفپوش فوم دار ورزشی :

.

این کفپوش نوعی کفپوش چهار لایه می‌باشد . که به دلیل استفاده از پوشش پلی اورتان در لایه رویی، دوام و مقاومت زیادی در برابر گرد و خاک و کثیفی دارد. لایه‌های دیگر این نوع کفپوش شامل لایه فایبرگلاس و فوم می‌باشد .که به این کفپوش خواصی مانند استقامت و دوام زیاد در برابر ضربه، عدم باقی ماندن رد پا و همچنین ایجاد انرژی برگشتی عالی در ورزش‌های کششی می‌دهد.کفپوش فوم دار ورزشی همچنین از خواص آنتی باکتریال برخورداربوده .و بدون درز می‌باشد. از ویژگی‌های دیگر کفپوش ورزشی فوم دار می‌توان به مقاومت در برابر مواد شیمیایی و مواد شوینده هو مچنین قابلیت چسبندگی بالا بر روی سطوح اشاره نمود. تولیدی کفپوش ورزشی آکام پیج فرد

.

.

موارد استفاده از کفپوش فوم دار ورزشی :

.

کفپوش‌ فوم دار ورزشی در سالن‌های ورزشی چند منظوره که چندین ورزش مانند والیبال، بسکتبال، فوتسال، بدنسازی و غیره در آنجا قابل اجرا است، استفاده می‌شود.

.

۲. کفپوش مهد کودکی :

.

در کف اتاق‌ و فضای بازی کودکان از پوششی به نام کفپوش مهد کودکی استفاده می‌شود. این نوع کفپوش‌ها به دلیل دارا بودن خواص ضربه گیری و جذب شوک ایمنی کودکان و محیط را فراهم نموده .و به دلیل طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و متنوعی که دارند .متناسب با روحیه کودکان در نظر گرفته می‌شوند. و از فوم EVA ساخته می‌شوند.با توجه به اینکه کودکان به طور مرتب بر روی این کفپوش‌ها قرار دارند. و تماس مستقیم با آنها دارند ،این نوع کفپوش‌ها از نظر بهداشتی دارای استانداردهای لازم می‌باشند. یکی از مهمترین ویژگی‌های کفپوش مهد کودکی عایق صوتی و حرارتی بودن آنها است.کفپوش‌ مهد کودکی دارای انواع مختلفی هستند .که برخی از آنها شامل کفپوش pvc و موکتی می‌باشد. در صورت رعایت نکات مراقبتی این کفپوش‌ها از عمری طولانی برخوردار می‌باشند.

.

.

نکات مراقبتی کفپوش‌های مهد کودکی :

.

تعیین نمودن بازه‌های زمانی معین برای شستشو و جارو زدن بر روی این نوع کفپوش‌ها .به طوری که گرد و خاک بر روی آن نشیند.

از استفاده از مواد شوینده قوی مانند وایتکس برای شستشوی آنها اجتناب نموده .و برای تمیز کردن آنها کافیست از یک دستمال نخی مرطوب استفاده کنید.

برطرف نمودن سریع قسمت‌های پاره شده یا قسمت‌هایی که دچار ساییدگی و خراش شده‌اند.

.

۳. کفپوش فوم دار فضای باز :

.

از این نوع کفپوش‌ها برای پوشش مکان‌های سرباز و بدون سقف استفاده می‌شوند. ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع کفپوش شامل نصب راحت و آسان. عدم تغییر رنگ هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید. شستشوی آسان، مقاوم بودن در برابر مواد شوینده و اجسام تیز و برنده و ضدآب بودن آنها اشاره نمود.

.

.

نکات مراقبتی کفپوش فوم دار فضای باز :

.

برای مراقبت و نگهداری از کفپوش فوم دار فضای باز کافیست آنها را توسط یک دستمال نرم و مواد شوینده سبک تمیز نمود. برای از بین بردن گرد و غبار بر روی این کفپوش‌ها می‌توان از جاروبرقی استفاده کرد.

با ریخته شدن مایعات بر روی این کفپوش‌ها، میتوان با یک دستمال تمیز آنها را خشک نمود.

تماس با ما